przewóz osób warszawa

Transport w nowym mieście bywa trudny, a kiedy mamy bardzo ważne biznesowe spotkanie nie ma czasu na korzystanie z komunikacji miejskiej.

Należy mieć numer na i zapisać go sobie jeszcze przed wyjazdem.

Niewielki busik, duża taksówka

Taksówki to nie tylko samochody osobowe, wśród nich są również większe vany 9-12 osobowe, które świetnie nadają się do przewiezienia niewielkiej grupy osób np.
na lotnisko.
Vany są najczęściej najmowane pod dłuższe trasy między lotniskowe, między-miastowe, czy nawet zagraniczne. Oczywiście często konieczne jest wcześniejsze zamówienie takiego przejazdu, aby firma mogła przygotować kierowcę na dłuższa trasę. Ceny za taki przejazd nie są wiele większe od zwykłej taksówki, a w przeliczeniu na osobę wychodzi jeszcze taniej.

Jak taksówka to na długą trasę!

Taksówką nie jeździ się jedynie po mieście, jak mogłoby się wydawać.
Często zdarzają się również trasy między miastami, albo na lotniska.
Z przejazdem na lotnisko to jest to o tyle korzystne, że jest mała szansa, że spóźnimy się na nasz lot.
Zapłacimy też znacznie mniej niż za postawienie swojego auta na parkingu pod lotniskiem, zwłaszcza gdy wyjeżdżamy na długo. Dużo kursów jest też pomiędzy lotniskami, albo na lotniska zagraniczne, wynika to z kilku faktów.

Nie każde lotnisko obsługuje dane kierunki i trzeba znaleźć sobie transport na inne lotnisko- czyli lot z przesiadką.

Dużo ludzi wykupuje przejazdy na zagraniczne lotniska, np.

w Berlinie, które obsługuje znacznie więcej lotów niż nasze lotniska.

Wikipedia o publicznym transporcie zbiorowym

przewóz osób warszawa
W Polsce podstawowe kwestie dotyczące publicznego transportu zbiorowego reguluje ustawa z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym. Publiczny transport zbiorowy może odbywać się w Polsce na podstawie: umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego pomiędzy organizatorem a operatorem, potwierdzenia zgłoszenia przewozu lub decyzji o przyznaniu otwartego dostępu. Ustawa o o publicznym transporcie zbiorowym nakazuje oznakowanie środków transportu, którymi są wykonywane usługi w zakresie publicznego transportu zbiorowego, w sposób widoczny dla pasażera, podawanie rozkładu jazdy do publicznej wiadomości na wszystkich dworcach i przystankach wymienionych w rozkładzie jazdy, a także upublicznianie cenników opłat lub taryf oraz regulaminów przewozu osób (zawierających warunki obsługi podróżnych, warunki odprawy oraz przewozu osób i bagażu, wskazujących podmiot właściwy do przyjmowania skarg i reklamacji wynikających z realizacji usług oraz terminy ich rozpatrywania).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Publiczny_transport_zbiorowy

.
Dodane: 29-09-2016 04:48

Tagi: taxi transport warszawa przewóz osób transport osobowy

Widok do druku:

przewóz osób warszawa