Agility

restauracje akceptujące psy
Agility jest to sport dla psów polegający na tym, że pies jest prowadzony przez swojego przewodnika głosowymi i ruchowymi komendami musi pokonać bezbłędnie i jak najszybciej specjalny tor przeszkód. Pies musi zaliczyć przeszkody w odpowiedniej kolejności, ale nie zna ich układu przed startem (przewodnicy przed startem mają czas na zapoznanie się z układem toru i ich zadaniem jest sprawne poprowadzenie psa przez tor).
Należy zaliczać tzw.
strefy kontaktu, np.

pies wbiegając na równię pochyłą nie może od razu skoczyć na jej szczyt, ale musi zaliczyć tę strefę (choćby jedną łapą). Psy oceniane są przez sędziów w kategoriach dostosowanych do wielkości psa.

Dla mniejszych psów poprzeczki niżej, dla większych wyżej (kategorie small, medium i large). Pierwotnie sport ten zyskał popularność jako przerywnik w czasie zawodów jeździeckich.

Współcześnie zdobywa w Polsce coraz większą popularność.

Według regulaminu agility, zatwierdzonego przez FCI, nie mogą brać udziału w zawodach psy: chore, z dysplazją, urazami oraz suki ciężarne.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Agility

Jak dbać o szczeniaka ?

Gdy zdecydujemy się wziąć małego szczeniaczka, na pewno musimy udać się z nim do weterynarza.
To, jak wiele razy wybierzemy się z naszym nowym pupilem do gabinetu weterynaryjnego ma nie tylko wpływ na to, jak będzie się rozwijał, ale jest także bardzo istotne dla zdrowia dorosłego psa.
Okazuje się, że wiele psich chorób można wyeliminować zabezpieczając psa już w wieku szczenięcym poprzez szczepienia. Co prawda częste wizyty w gabinetach weterynaryjnych należą do dość dużego wydatku, jednak z pewnością warto zainwestować w naszego pieska, gdyż odbije się to pozytywnie na jego zdrowiu w przyszłości.

Konieczne jest nie tylko nawet kilkakrotne odrobaczanie małego pieska, ale także różnego rodzaju szczepienia.

Spacery z psami po mieście

restauracje akceptujące psy Sprawowanie opieki nad psami w mieście jest jednocześnie bardzo prostym i trudnych zadaniem.

Wprawdzie można znaleźć prawdziwych wielbicieli psów, którzy nawet bezpłatnie oferują swoje usługi w zakresie wyprowadzania psów, jednak trzeba znaleźć takie miejsca, w których będzie można spokojnie spacerować razem z psem i siedzieć z nim spokojnie przez jakiś czas.

Na szczęście na mieście wydzielane są specjalne miejsca, w których można przebywać z psami i opiekować się nimi w bardzo przyjaznych warunkach.

Jest to na pewno bardzo dobra opcja dla osób, które mieszkają w dużych blokach i nie są w stanie zapewniać swoim psom odpowiedniej ilości miejsca do tego, żeby mogły spokojnie zabezpieczać wszystkie swoje potrzeby. .
Dodane: 10-01-2017 04:35

Tagi: psy restauracja restauracje dla psów