Ciekawe właściwości octu i sody

ekologiczne środki czystości ekologiczne środki czystościPrzy sprzątaniu domu, czy mieszkania warto pamiętać o kilku ciekawych właściwością rzeczy i substancji, które każdy ma w domu.
Dla przykładu ocet doskonale usuwa kamień oraz odkaża i odgrzybia, a w połączeniu z sodą oczyszczoną tworzy super aktywną pianę, która sama czyści nawet największe zabrudzenia i osady mydlane. Sama soda oczyszczona wysypana na kanapę, czy materac pochłonie wilgoć oraz zabije roztocza. Wystarczy wysypać jedno opakowanie na materiał i wetrzeć go szczotką, a po godzinie odkurzyć. To tylko kilka prostych zastosowań dla szeroko dostępnych substancji, które warto znać, a jest ich o wiele więcej.

Sprzątanie bez chemii

Coraz więcej pań domu decyduje się na życie bez zbędne chemii.

Z tego powodu przygotowują jak najwięcej posiłków w domu, robią soki, przeciery, dżemy itd.

Ekologiczny tryb życia wymaga również rezygnację ze szkodliwej chemii domowej na rzecz naturalnych i bezpiecznych zamienników. W sieci można znaleźć wiele sklepów internetowych, które zajmują się sprzedażą takich środków i warto do nich zajrzeć.
Jest wiele gotowych roztworów np.
do mycia podłóg, szyb, czy naczyń.
Jest to dobre rozwiązanie dla zaczynających swoja przygodę z ekologicznym sprzątaniem.

Myj podłogę, ale bez środków chemicznych

Czyszczenie powierzchni płaskich w domu nie koniecznie musi odbywać się przy użyciu chemii domowej, która jest dostępna w każdym sklepie.
Do mycia podłóg doskonale nadaje się szare mydło połączone z octem, zwłaszcza jeżeli czyścimy kafelki w kuchni i łazience.
Do odkażania można używać cieplejszej niż zwykle wody, jedna jeżeli mamy panele to trzeba z tym bardzo uważać i dobrze wyciskać mopa.
Na rynku dostępne są też urządzenia parowe do czyszczenia podłóg i są bezpieczne dla paneli.

Takie urządzenie można kupić już poniżej 100 zł, a jego działania odkażające z pewnością przyda się podczas sprzątania w pomieszczeniach, gdzie przechowujemy i spożywamy jedzenie..

Dodane: 07-01-2017 03:53

Tagi: sklep ekologia ekologiczne środki czystości