www.dworzecki.pl

Usługi świadczone przez małe firmy geodezyjne

Małe firmy geodezyjne zajmują się wykonywaniem raczej drobnych usług.
W zależności od wielkości takich firm mogą być w nich zatrudnieni sami geodeci, jak i sekretarki oraz osoby znające się na księgowości.

Nie wszystkie niewielkie firmy geodezyjne prowadzą własne strony internetowe, dlatego skorzystanie z usług niektórych z takich firm będzie możliwe jedynie po kontakcie telefonicznym lub osobistym.

Zdarza się jednak, że nawet niewielkie tego typu firmy prowadzą własne strony, a wówczas można kontaktować się z nimi również drogą mailową. Koszty związane z wykonaniem drobnych usług geodezyjnych zazwyczaj nie są wysokie, chociaż dla niektórych osób i tak mogą się wydawać wygórowane.

Jednak wydaje, że w trakcie wykonywania niektórych prac pomoc geodety jest bardzo potrzebna.

Rozgraniczanie nieruchomości z Wikipedii

Rozgraniczanie nieruchomości (również jako rozgraniczenie nieruchomości, rozgraniczenie gruntów, właśc.
postępowanie rozgraniczeniowe) ? postępowanie przed organami państwowymi mające na celu ustalenie granic nieruchomości, gdy stały się sporne i nie można stwierdzić stanu prawnego. Szczegółowe zasady rozgraniczania zawarte są w art.

152 i 153 Kodeksu cywilnego, art.

29-39 Prawa geodezyjnego i kartograficznego oraz w rozporządzeniu Ministrów Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej z 14 kwietnia 1999 roku w sprawie rozgraniczania nieruchomości. Rozgraniczenie polega na ustaleniu przebiegu granicy nieruchomości (z natury rzeczy może chodzić tylko o nieruchomości gruntowe), czyli na ustaleniu, jak daleko sięga prawo własności przysługujące właścicielowi danej nieruchomości. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rozgraniczanie_nieruchomości

Prace geodezyjne wykonywane na terenach wiejskich

www.dworzecki.pl Na terenach wiejskich wykonywane są różnego rodzaju prace geodezyjne.
Do najpopularniejszych spośród nich należą prace związane z wytyczaniem terenów nowych działek budowlanych.
Od pracy geodetów i przygotowanej przez nich wyceny zależy, jak dużą działkę będzie mogła kupić osoba chcąca postawić nowy dom i jak duże koszty będą związane z kupnem takiej działki.
Jednocześnie nie będzie musiała martwić się o to, czy zakupiona przez nią działka posiada wszystkie wymiary zgodne z prawem.
Geodeci świadczą także usługi związane z tworzeniem planów budowy nowych domów.
Mogą wówczas doradzać np., w jakim miejscu posesji najlepiej będzie wybić fundamenty nowego budynku.
Zajmują się także wytyczaniem nowych dróg dojazdowych na tereny różnych posesji.

.

Dodane: 17-02-2017 05:04

Tagi: geodezja geodeta budownictwo usługi Środa Śląska

Widok do druku:

www.dworzecki.pl