Nie tylko dobrze skrojone i dobrane ciuchy, piękny makijaż, długie lśniące włosy gwarantują idealny wygląd.
Zęby to jeden z ważniejszych aspektów, który w znaczny sposób wpływa na wygląd człowieka i jego odbiór przez społeczeństwo. Jak dbać o zęby, aby dodawały atrakcyjności? Czy dentysta może przywrócić śnieżnobiały uśmiech? Dbanie o zęby zaczyna się już w najmłodszych latach.

Regularne mycie pozwoli na uniknięcie rozwoju próchnicy, jednak nie zastąpi regularnych wizyt i kontrolowania stanu uzębienia u stomatologa.

To właśnie ten lekarz może w skuteczny sposób uniknąć przykrych konsekwencji stanu zapalnego zęba, czy jego odbarwiania przez spożywanie kawy, herbaty czy papierosów.

Zdrowe zęby to zdrowy organizm.

Ich próchnica czy rozległe ubytki mogą powodować problemy z sercem, a nawet uszkadzać mózg! Już dzisiaj wybierz najbardziej polecany gabinet dentystyczny i oddaj w jego ręce swoje zęby, które mogą zyskać nowy, odświeżony wygląd! Piękny uśmiech to podstawa, dlatego zadbaj o niego!Mieszkańcy małych miast, miasteczek i wsi mają tę przewagę nad ludźmi mieszkającymi w wielkich aglomeracjach, że otacza ich spokój, brak pośpiechu, piękne krajobrazy.

To niezaprzeczalna zaleta mieszkania na prowincji.

Niestety, są też wady - ograniczony dostęp do różnego rodzaju usług, w tym również tych związanych ze zdrowiem.

Mieszkańcy małych miasteczek mogą korzystać na przykład z przychodni, w której jest jeden gabinet dentystyczny, czynny w określonych godzinach.

Załóżmy, że pracuje tam jeden stomatolog, który - jeśli jest w pracy nieobecny - powoduje, że leczenie jest niemożliwe i pacjent musi szukać pomocy na przykład w innym, pobliskim mieście.
Dentysta, który pracuje w przychodni państwowej, często ma również swój prywatny gabinet, w którym przyjmuje w innym terminie.
W małych miasteczkach również tak jest, ale ilość takich gabinetów jest bardzo niewielka.
Dlatego jest to spory minus - często mieszkańcy wsi i małych miasteczek muszą pokonywać dziesiątki kilometrów, żeby skorzystać z porady lekarza specjalisty.Wizyta u stomatologa nie należy do miłych wydarzeń.
Większość ludzi bardzo tego nie lubi.

Około 30% społeczeństwa odczuwa lęk przed dentystą.

Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego gabinetu dentystycznego.
Każdy z nas powinien przynajmniej raz do roku kontrolować stan uzębienia, aby uniknąć przykrych niespodzianek w postaci nagłego ataku bólu zęba.
Długo nieleczone ubytki potrafią zmienić się w kłopotliwe zapalenie dziąsła lub okostnej.

A leczenie zaniedbanych ubytków wiąże się z komplikacjami i niepotrzebnym stresem.

Czym charakteryzuje się dobry dentysta? Powinien być empatyczny, kompetentny oraz wzbudzający zaufanie.

Często przy wyborze stomatologa kierujemy się opinią innych pacjentów. Pomocne mogą stać się portale medyczne z opiniami o lekarzach.
Ale warto też zasięgnąć opinii znajomych.
Bo jeśli oni chwalą jakiś gabinet dentystyczny, to może warto pójść ich śladem.

Dobry gabinet dentystyczny powinien być nowoczesny, dobrze wyposażony, ale powinniśmy czuć się w nim miło (o ile w takim miejscu to możliwe).Dawniej, każdy budynek szkolny miał zarezerwowane pomieszczenie na gabinet dentystyczny.

Uczniowie mieli więc zapewniony dostęp do leczenia ubytków, mogli się udać po fachową poradę, której udzielał stomatolog.
Poza tym regularnie odbywała się fluoryzacja zębów, czasami lakowanie i inne zabiegi. Co więcej, dentysta zapraszał uczniów na przegląd stanu zębów, od razu informował o ubytkach. Wtedy nie było wymówek typu: nie byłem u dentysty, bo w przychodni nie było miejsc, wizyta prywatna jest za droga itd.
Rodzic miał prawo przyprowadzić dziecko (ucznia) do takiego szkolnego gabinetu.

Podobnie było z gabinetem higienistki.

Tak było dawniej.
Później, podczas wielu reform w szkolnictwie, obowiązkowe gabinety w szkołach jakoś zanikały - było to regulowane przez odpowiednie ustawy.
Ostatnio, po kolejnej zmianie i reformie szkolnictwa, szkoły powinny znów zapewnić uczniom dostęp do gabinetów lekarskich i dentystycznych - ale pod warunkiem, że mają do tego odpowiednie pomieszczenia.
Czy tak jest?Okropne czasy wyrywania zębów "na żywca" na szczęście już nieodwołalnie i definitywnie minęły.
Teraz dentysta bezboleśnie leczy ubytki, wyrywa zęby i dokonuje jeszcze wielu innych zabiegów.

Czasami jednak, przy pewnego rodzaju schorzeniach konieczne jest zastosowanie znieczulenia miejscowego.

Robi się to wtedy, gdy ból może być zbyt silny, pacjent odczuwałby duży dyskomfort. Czasem pacjent - nawet mimo niewielkiego borowania - sam prosi o znieczulenie, ponieważ wtedy czuje się spokojny i zrelaksowany, a stomatolog może w dogodnych warunkach wykonywać zabieg.
Znieczulenie powoduje, że pacjent nie czuje dyskomfortu podczas borowania - właściwie nie czuje niczego, jego dziąsło jest "niewładne".
Każdy gabinet dentystyczny oferuje możliwość znieczulenia.
Robi się to zwykle przy użyciu strzykawki ze środkiem znieczulającym.
Odpowiednio wbita igła i wstrzyknięty środek powoduje, że pacjent traci czucie we fragmencie ust, dziąsła. Po zabiegu taki stan może się utrzymywać jeszcze nawet do dwóch godzin.implantologia zabrzeimplantologia zabrze .
Dodane: 30-01-2020 18:15

Widok do druku:

implantologia zabrze