thuja szmaragd

Ogród to nie tylko kwiaty, czy drzewa owocowe, watro także mieć rośliny typu .

Doskonale wypełnią przestrzeń, mogą posłużyć za żywopłot i z reguły są łatwe w pielęgnowaniu.

Ogrody zabytkowe

Za ogrody prywatne można uznawać takie ogrody, które znajdują się przy budynkach mieszkalnych lub w pewnej od nich odległości, ale pozostają pod nadzorem osoby prywatnej.

Takie ogrody można utrzymywać samodzielnie, jednak także ogrody prywatne mogą czasami wymagać fachowej pielęgnacji, której będą mogli dokonywać ogrodnicy zatrudnieni w jednej z firm zajmującej się projektowaniem i doglądaniem różnych ogrodów.

Mogą oni również zaprojektować swojemu szefowi jakiś nowy, bardziej rozległy ogród.
Podziwiać można także ogrody zabytkowe, w których posadzone zostały jakieś rzadsze rośliny, znajdujące się obecnie pod szczególną ochroną.
Wprawdzie w takich ogrodach obowiązują określone reguły zachowania, jednak pobyt w nich może stać się przyjemnością dla wielu osób.

Czym sa cyprysy? Wikipedia wyjaśnia

Cyprysowate (Cupressaceae Rich.
ex Bartl.) ? rodzina żywicznych drzew i krzewów nagonasiennych.

Obejmuje w zależności od ujęcia około 130 gatunków skupionych w 29?32 rodzajach23.

Rozprzestrzenione są niemal na całym świecie, w Polsce występują naturalnie jedynie gatunki z rodzaju jałowiec (Juniperus).

Wiele gatunków jest popularnie uprawianych, także w Polsce (np. żywotniki i cyprysiki). Szereg gatunków jest ważnym źródłem drewna i żywicŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Cyprysowate

Sadzenie warzyw w ogrodzie

thuja szmaragd Wprawdzie w obecnych czasach panuje moda na minimalizm i coraz więcej osób kupuje niewielkie działki budowlane, to jednak wciąż nie brakuje chętnych na kupno działek budowlanych razem z miejscem na piękny ogród.

Ozdobą takiego ogrodu mogą stać się krzewy ozdobne, można w nim sadzić również drzewa owocowe i warzywa.

Właściciele takich posesji, którzy jednocześnie są dobrymi rolnikami i ogrodnikami mogą takie drzewa i warzywa pielęgnować samodzielnie pamiętając jedynie o tym, żeby zasadzać po prostu znane sobie rośliny.
W przeciwnym razie będą potrzebowali pomocy bardziej doświadczonych ogrodników.
Natomiast, w przypadku większych ogrodów, wielu właścicieli decyduje się na korzystanie z pomocy fachowców, którzy zawodowo zajmują się projektowaniem ogrodów..
Dodane: 21-10-2016 05:56

Tagi: krzewy ogród ogrody drzewka tuja thuja

Widok do druku:

thuja szmaragd