dywany do salonu

Wikipedia i dywan, krótka definicja

Dywan ? tkanina dekoracyjna przeznaczona do pokrycia pewnych płaszczyzn (najczęściej podłóg, czasem także ścian). Dywany pojawiły się prawdopodobnie w Azji Centralnej między III a II tysiącleciem p.n.e.
Dywan widnieje na fladze Turkmenistanu. Słowo dywan, według językoznawcy Aleksandra Brücknera, pochodzi od tureckiego diwan (rada, biuro), a to z kolei z języka perskiego, gdzie oznacza ?trybunał?.

Dywany mają różne kształty, kolory i rozmiary.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dywan

O wyrobach włókienniczych w Wikipedii

dywany do salonu
Wyrób włókienniczy ? produkt przemysłu włókienniczego, wytwarzany bezpośrednio z włókna lub dwuetapowo.
W pierwszym etapie z włókna (przez skręcenie tasiemki włókien ? przędzenie) tworzona jest przędza, która jest półproduktem do tworzenia, w kolejnych etapach, innych wyrobów włókienniczych.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyrób_włókienniczy

Duże dywany do pokoju dziecięcego

Duże dywany mogą stać się ozdobą wielu domowych pomieszczeń.

Trzeba przyznać, że w sprzedaży dostępnych jest tak dużo dywanów, że można je dobrać do praktycznie każdego pokoju.

Domowe gospodynie ze szczególną uwagą wybierają dywany przeznaczone do pokoju gościnnego.
Dzięki temu mogą one stanowić prawdziwą jego ozdobę oraz sprawiać, że pokój gościnny staje się o wiele bardziej przytulny.
Jednocześnie dywany przydają się w pokojach dziecięcych przede wszystkim dlatego, że dzieci bardzo lubią bawić się na podłodze, ale nie powinny siadać na samej, zimnej podłodze. Innego rodzaju dywany przeznaczone są do sypialni. Posiadają one stosowane kolory, ale mogą być grubsze, a dzięki temu będą dodatkowo ocieplały domową sypialnię. .
Dodane: 01-05-2017 03:17

Tagi: dywany dywan wystrój wnętrz salon

Widok do druku:

dywany do salonu