Ciucholandy oferują niedrogie i pozostałe elementy ubioru.
Całe szczęście w dobrze prowadzonych ciucholandach sprzedają tylko dobrej jakości odzież, które wydają się być nie używane, a cena jest bardzo atrakcyjna.

Wpis o ubieraniu się w lumpeksie.

Dni dostawy

używane bluzy damskie używane bluzy damskieWiększość lumpeksów i ciucholandów jest dość dobrze zaopatrzona w różną odzież. Ciuchy damskie, męskie i dziecięce w różnych rozmiarach i fasonach, często zdarzają się ciuchy firmowe i markowe np.
nike, czy adidas.
Od lat lumpeksy stosują pewien trick, mianowicie dostawy w określony dzień tygodnia.
W ten sposób ludzie chcący wybrak coś dla siebie i mieć jeszcze duży wybór wybierają się w właśnie ten dzień. Nie raz byłem świadkiem kolejki przez otwarciem jednego z takich miejsc właśnie w dzień dostawy, kolejka ludzi była dość pokaźna.
O dziwo nie tylko starsze kobiety stały w tejże kolejce, również młode osoby oraz mężczyźni, widocznie również w poszukiwaniu odzieży dla siebie.

Wikipedia o historii ciucholandów

Ciucholandy wywodzą się z powstałych w zachodniej Europie w latach 60.
XX wieku sklepów sprzedających używaną odzież na wagę, ulokowanych często w garażach (stąd nazwy takich sklepów np.
w Niemczech ? "Garage").
Głównym celem istnienia tych sklepów była sprzedaż tanich ubrań dla osób ubogich, lecz z biegiem czasu zaczęły one się cieszyć się rosnącą popularnością, zyskując klientów, także wśród osób z wyższych klas społecznych. W Polsce pierwsze sklepy tego typu pojawiły się już w czasach PRL-u.
Wtedy to działały tzw.

komisy odzieżowe.

Oddawano tam za duże, lub za małe ubrania, za to pochodzące z paczek przysyłanych od rodzin z Zachodu.

Rzeczy kupione w takich sklepach nie były tanie i zwykle kojarzyły się z luksusem Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ciucholand

Odzież markowa w cenie bazarowej

Niektórzy ludzie lubią ubierać się w markowe i drogie ciuchy.

Oczywiście nikt im nie zabroni, jednak są i tacy, którzy cenią sobie markową odzież, ale kupują ją w ciucholandach, przez co maja ten sam produkt w bardzo niskiej cenie. Duża część ubrań w lumpeksach jest na tyle nowa, ze nawet nie widać żadnych śladów noszenia, dlatego jeżeli komuś nie przeszkadza, ze tą bluzkę nosił ktoś inny to bez problemu może kupować firmową odzież w takich miejscach.

Sporo zaoszczędzimy, a do tego lumpeks można odwiedzać regularnie i zawsze znajdziemy tam coś nowego, co może nam się spodobać..
Dodane: 30-09-2016 09:31

Tagi: styl używane bluzy odzież damska lumpeks ciucholand moda

Widok do druku:

używane bluzy damskie